WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 


ArchiwumZobacz Rok Szkolny 2010/2011
Zobacz Rok Szkolny 2011/2012
Zobacz Rok Szkolny 2012/2013
Zobacz Rok Szkolny 2013/2014
Zobacz Rok Szkolny 2014/2015
Zobacz Rok Szkolny 2015/2016
Zobacz Rok Szkolny 2016/2017
Zobacz Rok Szkolny 2017/2018
Zobacz Rok Szkolny 2018/2019

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      2 września, w murach naszej szkoły, odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. W czasie uroczystości przywołaliśmy w pamięci wyjątkową datę w historii naszego narodu - 1 września 1939 r. W 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, wspólnie z Polskimi Dziećmi Wojny, włączyliśmy się w obchody ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Przerwany marsz". Jej celem było dokończenie w sposób symboliczny przestąpienia progów szkół oraz przerwanej edukacji przez fakt wybuchu wojny przedstawicieli wojennego pokolenia. Cała społeczność szkolna podziękowała i oddała w ten sposób hołd tym, którzy walczyli o wolną Polskę, często poświęcając najwyższą wartość - życie.
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego wszystkim nauczycielom oraz uczniom życzymy samych sukcesów.


NARODOWE CZYTANIE

      Uczniowie klas piątych i szóstej b wzięli udział w organizowanej po raz ósmy przez Bibliotekę Publiczną Gminy akcji "Narodowe czytanie". W tym roku czytano osiem nowel polskich pisarzy. Wśród wybranych pozycji nowelistyki polskiej znalazły się "Katarynka" Bolesława Prusa oraz "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej. Uczniowie naszej szkoły przeczytali właśnie "Katarynkę", zaś pozostali uczestnicy zaprezentowali utwór Elizy Orzeszkowej. Akcja miała miejsce 7. 09. 2019 roku w budynku biblioteki...

ZOBACZ WIĘCEJ

UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH NA UMSC W LUBLINIE

     Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują pokazy z fizyki. Jest to impreza przeznaczona głównie dla uczniów, nauczycieli, a także dla wszystkich osób, które interesują się fizyką. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. 12 września 2019 roku uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w przedsięwzięciu przygotowanym przez naukowców Uniwersytetu Marii Skłodowskiej - Curie w Lublinie. W atmosferze wspólnej zabawy z fizyką z ogromnym zainteresowaniem oglądali zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.


SKOK W STAROŻYTNOŚĆ

      19 września uczniowie klas 4-6 wzięli udział w Żywej Lekcji Historii w specjalnie zaaranżowanej wiosce historycznej na Błoniach przy Arenie Lublin. Za przygotowanie zajęć odpowiadało znane w całej Europie polskie Stowarzyszenie Hellas et Roma. Uczniowie zetknęli się z przeszłością w realny sposób, mogli jej dotknąć, posmakować i usłyszeć w trakcie odkrywania kolejnych stanowisk edukacyjnych...

ZOBACZ WIĘCEJ

PRÓBNA EWAKUACJA W SZKOLE W GÓRZE PUŁAWSKIEJ

     27 września 2019 r. odbyła się próbna ewakuacja naszej szkoły. Nadrzędnym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przeszli drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki – szkolnego boiska. W trakcie przeprowadzania akcji obecne były zastępy straży pożarnej z Góry Puławskiej. Po przeprowadzonej kontroli budynku, sprawdzeniu ilości osób, informacja o stanie ewakuacji przekazana została przedstawicielom straży pożarnej. Po odwołaniu alarmu uczniowie wrócili na lekcje. Ewakuacja przebiegła sprawnie i bez paniki.


„FIZYKA WSZĘDZIE STYKA” – EKSPERYMENTY NAUKOWE W SZKOLE

     2 października 2019 r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy spektakl pt. "Fizyka wszędzie styka". W ramach tego interaktywnego projektu uczniowie obejrzeli eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi, zdobywając w ten niekonwencjonalny sposób wiedzę z przyrody, fizyki oraz chemii. Doświadczyli m.in. powstawania wodorowej mamby, wirów pierścieniowych. Poznali również działanie tłoka w silniku, sposoby wytwarzania wodoru. Na zakończenie uczestniczyli w eksperymentach z helem oraz ciekłym azotem. Dzieci przyjemnie spędziły czas, a przede wszystkim w atrakcyjnej formie przyswoiły niełatwe treści programowe.


DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH ÓSMYCH

     2 października 2019 r. dziewczęta obu klas ósmych przygotowały niespodziankę dla swoich kolegów z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia po dwóch pierwszych zajęciach lekcyjnych uczniowie klasy 8a i 8b zorganizowali rajd integracyjny połączony z wizytą w pizzerii „Oranżeria” w Puławach. Wspólne spędzenie czasu – ostatni rok w tym gronie - dostarczyło wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.


IX BIEGI PAPIESKIE

      IX Biegi Papieskie w Górze Puławskiej odbyły się 12 października 2019 roku. Jako impreza towarzysząca i rozpoczynająca XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej. W biegach uczestniczyło 138 zawodników. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i upominek, a zwycięzcom zostały wręczone puchary. Biegom towarzyszyli kibice, najczęściej byli to rodzice i znajomi zawodników. Gratulujemy zawodnikom, a szczególnie zwycięzcom. Dziękujemy za wsparcie wolontariuszom, sponsorom i władzom gminy.

WYNIKI

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      14 października 2019r. uroczyście obchodziliśmy w naszej placówce wyjątkowe dla całej społeczności szkolnej święto – Dzień Edukacji Narodowej, któremu towarzyszy niezwykły moment Ślubowania uczniów klas pierwszych. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i odsłuchaniu hymnu Gminy Puławy, na scenie pierwszaki wraz z zespołem wokalnym zaprezentowały krótki montaż słowno – muzyczny. Po występie nastąpiła uroczysta chwila pasowania ich na pełnoprawnych uczniów szkoły...

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

     Koniec października sprzyja zadumie, to czas gdy myślimy o bliskich, których nie ma już wśród nas. Klasa 1B i 3A z wychowawczyniami wybrały się na pobliski cmentarz w Górze Puławskiej, by odwiedzić groby poległych w czasie wojny żołnierzy oraz pracowników i uczennic naszej szkoły. Następnie zapaliliśmy znicze przy pomniku zamordowanych mieszkańców Góry Puławskiej i wysłuchaliśmy tragicznej historii, która rozegrała się tu przed kilkudziesięcioma laty. Dla małych uczniów naszej szkoły była to ciekawa i pouczająca lekcja historii.


PROGRAM MUZYCZNO - PROFILAKTYCZNY PT. „WSPIERAJMY SIĘ”

     7 listopada w naszej szkole odbył się program muzyczno- profilaktyczny pt. „Wspierajmy się” w wykonaniu Sławka Pyrko – terapeuty uzależnień, praktyka i muzyka współpracującego z wieloma wykonawcami m.in. z F.B.I. BLUES BAND , KASĄ CHORYCH, BLUESFERAJNĄ, MARKIEM PIEKARCZYKIEM...

ZOBACZ WIĘCEJ

11 LISTOPADA

      8 listopada 2019 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej spotkała się na wyjątkowej uroczystości związanej z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, by wspólnie uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym niezwykłym dla nas, Polaków, dniu oddaliśmy hołd wszystkim tym ludziom, którzy poświęcili życie - najwyższą wartość dla wolnej Ojczyzny. W odświętnych strojach, z ogromną dumą oraz wzruszeniem odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego...

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GÓRZE PUŁAWSKIEJ

AKCJA SZKOLNEGO KOŁA PCK

     20 listopada 2019 r. cała nasza społeczność szkolna dołączyła do międzynarodowych obchodów z inicjatywy UNICEF Polska 30. rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka przez ONZ. Tegorocznym hasłem akcji był #GoBlue. W związku z tym wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły tego dnia ubrali się na niebiesko. Zorganizowanie przez Szkolne Koło PCK tego przedsięwzięcia miało na celu zwrócenie uwagi, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. W ramach akcji wychowawcy zorganizowali i przeprowadzili specjalne zajęcia edukacyjne. Członkowie Szkolnego Koła PCK wykonali dwie gazetki o prawach dziecka - jedną dla uczniów młodszych z klas 1-3, drugą dla starszych. Ponadto przygotowali i rozdawali w szkole ulotki z numerami telefonów, pod którymi dzieci mogą otrzymać pomoc. Uczniowie klas młodszych otrzymane od pani pedagog ulotki, wklejali do swoich zeszytów. Obchody 30-lecia Konwencji są okazją, aby przypomnieć o naszym zobowiązaniu do przestrzegania praw dzieci. To także sposobność trwałego zaangażowania, aby słuchać, wspierać i działać z dziećmi, z młodzieżą oraz budować przyszłość z tymi, którzy będą ją kontynuować.


PRÓBNY SPRAWDZIAN ÓSMOKLASISTÓW

     W dniach 20 - 22 listopada 2019 roku uczniowie klas ósmych pisali próbny sprawdzian ósmoklasistów z wydawnictwem Nowa Era. Podczas tych trzech dni zmagali się z arkuszami obejmującymi zagadnienia z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Dla naszych uczniów był to test przed właściwym sprawdzianem, który będą musieli napisać w kwietniu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!


SPOTKANIE Z PANIĄ WETERYNARZ

     Z wizytą do pierwszaków zawitała Pani Beata, weterynarz z puławskiej lecznicy dla zwierząt. Uczniowie wysłuchali ciekawostek o pracy lekarza weterynarii, oglądali części szkieletu psa stworzone poprzez zastosowanie nowoczesnego sprzętu-drukarki 3 D, dowiedzieli się jak dbać o swoich pupili i unikać zagrożeń ze strony dzikich i chorych zwierząt. Spotkanie bardzo spodobało się najmłodszym uczniom, wynieśli z niego wiele pożytecznych wiadomości i poznali bliżej pracę weterynarza.


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

     28 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Jak tradycja nakazuje na imprezie nie mogło zabraknąć wróżb. Samorząd uczniowski przygotował salon magii, by każdy mógł wywróżyć sobie coś wyjątkowego i poznać co go czeka w nadchodzącym roku. Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili przy rytmach ulubionej muzyki.

ZOBACZ WIĘCEJ

WARSZTATY „POCZUJCIE Z NAMI CHEMIĘ DO NAUKI”

      13 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty chemiczne skierowane do uczniów klas VII i VIII. Organizatorem wydarzenia była firma GAZ- SYSTEM S.A., która zapewniła odczynniki i sprzęt laboratoryjny wykorzystywany w czasie doświadczeń.Uczestnicy spotkania samodzielnie wykonywali ćwiczenia związane z tematyką gazów. Zajęcia zakończyły się konkursem wiedzy nabytej przez uczestników oraz przekazaniem szkole zestawu do eksperymentowania.


WIZYTA W WARSZAWIE KLAS ÓSMYCH

     29 listopada uczniowie klas ósmych wybrali się na wycieczkę międzyklasową do Warszawy. W programie wyjazdu zaplanowaliśmy dwie atrakcje. Pierwszą z nich była wizyta w Teatrze Polskim, który zachwycił nas już na początku swoim przepięknym wnętrzem. Następnie zasiedliśmy w loży teatru, by obejrzeć sztukę w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego pt. „Zemsta” na podstawie komedii Aleksandra Fredry...

ZOBACZ WIĘCEJ

UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH W TEATRZE MUZYCZNYM W LUBLINIE

     06.12.2019r. uczniowie klas młodszych odwiedzili Teatr Muzyczny w Lublinie, aby obejrzeć widowisko muzyczne pt. „Bajkolandia”. Aktorzy tego wspaniałego, rozśpiewanego i roztańczonego widowiska zabrali nas w niezwykłą podróż po bajkach. Podróż rozpoczęła się spotkaniem z Panem Kleksem i bohaterami jego Akademii, a zakończyła szalonym tańcem z Królem Julianem. Podczas przerwy korytarzami teatru przechadzał się Mikołaj. Miał worek wypełniony cukierkami, którymi chętnie się dzielił. To była wspaniała niezapomniana zabawa i niezapomniana przygoda.


JASEŁKA W 3B

     Boże Narodzenie to czas radości i spotkań w rodzinnym gronie. 16 grudnia 2019 roku klasa IIIb wraz z wychowawczynią p.Teresą Trych z okazji zbliżających się świąt przygotowali przedstawienie dla dzieci i ich rodzin. Uczniowie zaprezentowali spektakl pt. "Inna historia dziewczynki z zapałkami". Każdy z nich wcielił się w inną postać tej baśni. Dzieci same przygotowały dekoracje, rekwizyty i stroje..

ZOBACZ WIĘCEJ

KONCERT „JESIEŃ RÓŻNE MA OBLICZA”

      Koncert „Jesień różne ma oblicza” 17.12.2019r. klasa 2 „B” O jesiennych zmianach w przyrodzie. Pięknie różnokolorowych liści, bogactwie darów natury, sznurach odlatujących ptaków i jesiennej zadumie; przypomnieli nam uczniowie klasy 2”B” podczas koncertu „Jesień różne ma oblicza”


WIGILIJNE SPOTKANIE PT.” ŚWIĄTECZNE ZAMIESZANIE. ”

      17 grudnia 2019r. był dniem szczególnym dla uczniów klasy I a. Tego dnia odbył się ich pierwszy publiczny występ. Uczniowie pięknie wystrojeni zaprosili swoich bliskich na wigilijne spotkanie pt.” Świąteczne zamieszanie. ” Gościem była P. Teresa Dymowska. Były świąteczne wiersze, piosenki, taniec śnieżynek … i łezki wzruszenia u rodziców. Na zakończenie p. T. Dymowska złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. W świąteczny nastrój i chwilę zadumy wprowadził wszystkich wiersz J. Twardowskiego i piosenka Eleni „Maleńka Miłość”. Uroczystość zakończyła wspólna wieczerza wigilijna przygotowana przez rodziców. To był piękny wieczór pełen wzruszeń.


WIDZIELIŚMY BALET!

      „Dziadek do orzechów” jest jedną z najbardziej znanych historyjek świątecznych na świecie, a 17 grudnia 2019 roku klasy piąte, szóste i ósme miały okazję zobaczyć tę baśń na żywo profesjonalnie wykonaną przez zespół baletowy Moscow City Ballet w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Tancerze zabierają nas w niebywałą podróż do XIX wieku, gdzie widzimy noc wigilijną Klary, Freda i rodziny w ich domu, pokazując młodszym, jak i starszym widzom, co dokładnie oznacza określenie ‘magia świąt’, a klasycznie zimowa muzyka Piotra Czajkowskiego dodaje odświętnego nastroju sztuce w połączeniu z fenomenalnym aktorstwem jak i choreografią grupy tancerzy.Uczniowie naszej szkoły ocenili opisany występ jako intrygujący, cudowny i uroczysty, wyrażając pozytywną opinię na temat artystów, ich umiejętności tanecznych i aktorskich oraz muzyki.
Maciej Śpiewak, Przemysław Koza, uczniowie klasy szóstej „b”

ZOBACZ WIĘCEJ

RECENZJE UCZENNIC Z KLASY 5 B

JASEŁKA

      20 grudnia był uroczystym dniem w naszej szkole. Choinka zdobiąca korytarz szkolny, gazetki o tematyce świątecznej, pięknie udekorowane pracownie, muzyka świąteczna płynąca z głośników przypominały nam, że Boże Narodzenie tuż, tuż...

ZOBACZ WIĘCEJ

WSPÓLNE SPOTKANIE WIGILIJNE KLAS ÓSMYCH

      Tradycją naszej szkoły są spotkania wigilijne organizowane w poszczególnych klasach. W tym roku, 20 grudnia 2019r., taką wyjątkową uroczystość wigilijną – wspólną – zorganizowali wraz z wychowawczyniami uczniowie klas ósmych. Spotkanie to mogło się odbyć przede wszystkim dzięki naszym cudownym Rodzicom, którzy przygotowali tradycyjne, pyszne potrawy na nasz wigilijny stół. Wigilię klasową rozpoczęliśmy od przeczytania fragm. Ewangelii św. Łukasza, następnie łamiąc się opłatkiem, składaliśmy sobie serdeczne życzenia. W tym szczególnym momencie były z nami obie panie dyrektorki – pani Hanna Padewska i pani Teresa Dymowska oraz ks. Dominik Borowski. To piątkowe popołudnie pełne wzruszeń wprowadziło wszystkich obecnych w świąteczny nastrój i dostarczyło niezapomnianych wrażeń.


WIGILIA KLASOWA W IIIA

      Już trzeci rok z rzędu uczniowie klasy IIIa spotykają się ze swoimi rodzicami na wigilii klasowej, by wspólnie świętować kolejne narodziny Dzieciątka Jezus. Tym razem spotkanie rozpoczęto przedstawieniem o tematyce bożonarodzeniowej pt. „Gdzie się podziała pierwsza gwiazdka” przygotowanym przez koło teatralne uczniów tej klasy. Mali artyści wspaniale odegrali swoje role, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Ten wieczór na długo pozostanie w pamięci rodziców i uczniów.


SPOTKANIE NOWOROCZNE

     Noworoczne spotkanie pracowników Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej okazało się inne niż zazwyczaj. W mury szkoły zawitało oprócz pracowników szkoły, emerytów, przedstawicieli Rady Rodziców duże grono pracowników Gminy Puławy i Radnych. Pan wójt tego właśnie wieczoru wyróżnił tytułem Zasłużony dla Gminy Puławy byłego już księdza proboszcza naszej parafii ks. Marka Kucharskiego, którego miło było witać w gościnnych murach szkoły...

ZOBACZ WIĘCEJ

ZABAWA KARNAWAŁOWA

      18 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa. Młodsze dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek oraz inne postaci. Można było zobaczyć wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów i wiele innych postaci. Wszyscy bawili się w świetnej atmosferze, uśmiech nie znikał z twarzy naszych uczniów mimo chwilowego zmęczenia.

ZOBACZ WIĘCEJ

AKCJA CHARYTATYWNA SZKOLNEGO KOŁA PCK

      W dniach 17-20 lutego 2020r. wolontariusze Szkolnego Koła PCK prowadzili czterodniową akcję charytatywną "POMAGAM". Już od pierwszego dnia za symboliczne dwa złote można było kupić pyszne ciastko, a w kolejnych dniach kolorową kanapkę i zdrową sałatkę. W ostatnim dniu akcji mogliśmy objadać się pysznymi pączkami, faworkami oraz goframi. To był naprawdę Tłusty Czwartek! Zebrane środki pieniężne w wysokości 1664 zł. zostaną przekazane na rehabilitację dwóch naszych kolegów.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję z serca dziękujemy, a zwłaszcza naszym niezawodnym Rodzicom. Kolejny raz otrzymaliśmy dowód na to, że możemy na Was liczyć!


1 MARCA - PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH!

      Polskie powojenne podziemie niepodległościowe ” Żołnierze Wyklęci” stanowiło prostą kontynuację działalności i walki o wolność Ojczyzny. Było też przykładem najliczniejszej formy oporu Polaków, pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko narzuconej siłą przez sowietów – komunistycznej władzy....

ZOBACZ WIĘCEJ

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA – PIĄTA EDYCJA

      W piątej edycji konkursu o tytuł Mistrza Pięknego Czytania organizowanego przez bibliotekę szkolną wzięło udział 27 uczniów klas I-VIII. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych prezentując wybrane przez siebie fragmenty prozy. Występy oceniało jury, w skład którego wchodziły następujące panie: p. Zofia Małek – dyrektor Biblioteki Gminnej w Górze Puławskiej, p. Teresa Dymowska – wice dyrektor Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej, p. Edyta Łopata – wychowawca świetlicy i bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej, i p. Jolanta Świderska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej. ....

ZOBACZ WIĘCEJ

80. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

      Z uwagi na to, że 80. rocznica Zbrodni Katyńskiej przypada na panujący obecnie czas pandemii, z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy powstało wirtualne upamiętnienie tej narodowej tragedii.
Upamiętnienie w postaci wirtualnej ekspozycji przywołuje z imienia i nazwiska oficerów Wojska Polskiego, żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszy Policji Państwowej i Straży Więziennej, urzędników i wszystkich innych przedstawicieli polskiej inteligencji, zamordowanych ludobójczo przez reżim sowiecki i pogrzebanych na cmentarzach w Bykowni, Charkowie, Katyniu i Miednoje. Zachęcam do odwiedzenia strony http://www.80rocznicakatynia.pl/ i do włączenia się w upamiętnienie w ten symboliczny sposób. Pamiętając wspólnie o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej, pielęgnujemy prawdę, aby przekazywać ją kolejnym pokoleniom.ŚWIĘTA MAJOWE

- 1 maja - Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy
- 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą
- 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja – 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Sprawdźcie swoją wiedzę rozwiązując test na temat NARODOWYCH ŚWIĄT MAJOWYCH - świetnie bawiąc się przy tym. Otwórzcie i zalogujcie się w joinmyquiz.com - kod gry 145719

GALERIA PLAKATÓWDZIEŃ DZIECKA


Prezentacja wykonana przez uczniów: Kingę Błaszkiewicz i Michała RucińskiegoEGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      We wtorek 16 czerwca rozpoczął się pierwszy dzień egzaminów ósmoklasisty. Na początek nasi uczniowie zmierzyli się z testem z języka polskiego, w którym oprócz części testowej musieli napisać wypracowanie na jeden z dwóch tematów. Drugiego dnia egzaminów, w środę 17 czerwca ósmoklasiści rozwiązywali arkusz z matematyki, w którym zmagali się z różnymi typami zadań. Swoją wiedzę oraz umiejętności matematyczne sprawdzali wykonując zarówno zadania zamknięte, jak i zadania z treścią. Ostatniego dnia, w czwartek 18 czerwca uczniowie przystąpili do egzaminu z języka angielskiego. Trzymamy mocno kciuki za pomyślne zdanie egzaminów i wierzymy, że osiągnięte wyniki pozwolą dostać się naszym milusińskim do wymarzonej szkoły. Powodzenia ósmaki! Jesteśmy z Wami!!!


UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA LAUREATOM STYPENDIUM WÓJTA GMINY PUŁAWY

      24 czerwca 2020r. w budynku naszej szkoły odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Wójta Gminy Puławy, w której uczestniczyło 14 wyróżnionych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej wraz z rodzicami oraz panie dyrektorki – Hanna Padewska i Teresa Dymowska. W dobie reżimu sanitarnego, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa uczestników, stypendia za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz artystyczne trafiły do naszych prymusów...

ZOBACZ WIĘCEJ

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      26 czerwca br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej inaczej niż zwykle, zakończyli rok szkolny 2019/2020. W tych niecodziennych okolicznościach – koronawirusa i zdalnego nauczania – nadszedł długo wyczekiwany moment przez nas wszystkich – uroczyste rozdanie świadectw. Wszyscy nasi uczniowie otrzymali promocję do klasy programowo wyższej, niektórzy ukończyli naukę z wyróżnieniem osiągając wysokie i bardzo dobre wyniki...

ZOBACZ WIĘCEJ