Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji akcji, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, pod hasłem „RAZEM NA ŚWIĘTA”. W ramach tego przedsięwzięcia realizujemy działania:

  • zbiórka karmy dla psów z puławskiego schroniska dla zwierząt;
  • zbiórka żywności dla uczniów z rodzin potrzebujących
  • zbiórka darów dla Polaków na „kresach”
  • kiermasz świąteczny

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

     Kolejny raz wolontariusze ze Szklonego Koła PCK oraz chętni uczniowie z klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej we współpracy z Państwem Anną i Jakubem Karpeta - Chrześcijańska Służba Charytatywna - ruszyli do akcji „Świąteczna zbiórka żywności”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pod opieką Rodziców zbierali żywność w dniach 29 – 30 listopada 2019 r. w sklepach: AJG Uniwersam w Puławach i w Górze Puławskiej oraz Stokrotka w Górze Puławskiej zachęcając wszystkich klientów do przekazywania produktów żywnościowych na rzecz promowanej akcji. Tym razem również mogliśmy na nich liczyć! Jak zawsze wykazali się dobra wolą i chęcią niesienia pomocy innym, poświęcając swój wolny czas na służbę w wolontariacie. Podczas tej dwudniowej zbiórki udało się nam zgromadzić 1 tonę 180 kg żywności. Następnie, w ramach tej akcji, wolontariusze koła PCK pod opieką pani Agnieszki Saran i pani Bożeny Kozy, w niedzielę – 1 grudnia 2019 r. w GOK w Górze Puławskiej przygotowali 41 paczek dla 26 rodzin uczniów z naszej szkoły, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Pozostała żywność zostanie przekazana innym rodzinom mieszkającym na terenie Gminy Puławy, które potrzebują takiej pomocy. Za okazane serce i wsparcie naszych działań serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia.


ZBIÓRKA DARÓW DLA POLAKÓW NA „KRESACH”

     „Polacy – Rodakom” to charytatywna akcja Stowarzyszenia „Przyszłość – Przeszłości”, do której włączyła się nasza szkoła. W tegorocznej edycji, która trwała do 4 grudnia, zbieraliśmy: produkty o długim okresie przechowywania tj. słodycze, kasze, makarony, konserwy itp., książki z polską literatura piękną i książki dla dzieci oraz przytulanki. Z zebranych produktów przygotowane zostały paczki świąteczno – noworoczne dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie. Dzięki hojności naszych uczniów i ich rodziców mogliśmy wspomóc naszych Rodaków, mieszkających za wschodnią granicą.


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY Pomagamy puławskiemu Hospicjum i Arturowi.

     „Tradycyjnie już w okresie przedświątecznym spieszymy z pomocą tym, którzy jej potrzebują. W dniach 15 grudnia na placu kościelnym Parafii św. Wojciecha w Górze Puławskiej oraz 16 grudnia w budynku szkoły Samorząd Szkolny, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie przeprowadzili charytatywną akcję pt. „Kiermasz świąteczny”. Na ten cel zostały wykonane przez uczniów, rodziców i zaprzyjaźnionych z naszą szkołą osób dobrego serca, różne ozdoby świąteczne oraz stroiki. Ponadto uczniowie wsparli naszą akcję zdobiąc pierniczki, a rodzice przygotowali pyszne ciasta. W tym roku zebraliśmy kwotę 3438,30 zł. Dochód z tego przedsięwzięcia został przekazany na rzecz Hospicjum w Puławach ( 1719,15 zł. ) oraz rehabilitację niepełnosprawnego dziecka, ucznia naszej szkoły, Artura Matrasa ( 1719,15 zł. ). Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu, a także darczyńcom serdecznie dziękujemy.